Kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar oldu

Kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar oldu

Son 50 yılın en az kar yağışının görüldüğü Ağrı'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oldu.Bu yıl kar yağışının beklenenin aksine çok az yağması nedeniyle Ağrı'da daha önce görülmemiş bir kış mevsimi yaşanırken bugün yağan Kar Ağrı'yı beyaza bürüdü.

Yağan kar yağışı nedeniyle bir çok köy yolu ulaşıma kapanırken vatandaşlar yürümekte zorlandılar.Kar yağışına en çok çocuklar ve kayakseverler sevinirken Kar yağışının yarında devam etmesi bekleniliyor.

Ağrı'da sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle il genelinde 138 köy yolu ulaşıma kapandı.

Ağrı ve ilçelerinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı nedeniyle kentte hayat adeta durma  noktasına geldi. İl merkezinde esnaflar iş yerlerinin önünü küreklerle temizlerken, belediyeye ait araçlar da cadde ve yolların kapanmaması için iş makineleri ile kar çalışması başlattı. İl Özel İdaresinden edinilen bilgiye göre, kentte etkisini artırarak devam eden kar yağışı nedeniyle 138 köy yolunun kapandı. Öte yandan karla mücadele ekipleri kapanan köy yollarının açılması için çalışmalarını sürdürüyor.

Vatandaşlar da kış mevsimi boyunca ilk defa bu kadar kar yağdığını belirterek günlük hayatın olumsuz yönde etkilendiğini söyledi. Karın çiftçilikle uğraşan vatandaşlara yarayacağını dile getiren vatandaşlar, mutlu olduklarını ifade etti.Önceki Bakanlığın izin verdiği Siyer Sınavı'na Adıyaman'da engel
Sonraki Tutak'ta kaza 2 yaralı