Bitlis'te çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Bitlis'te çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Bitlis'in Hizan ilçesinde yapılan operasyonlarda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Bitlis'in Hizan ilçesi kırsalında, PKK'ye yardım yataklık yaptığı iddiasıyla bazı evlere yapılan operasyonda çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "Hizan ilçesi Ağılözü ve Horozdere köylerinde, bölücü terör örgütü (BTÖ) mensuplarını bulmak, etkisiz hale getirmek, kullanmış oldukları sığınak/barınakları imha etmek, BTÖ'ye yardım ve yataklık ettiği değerlendirilen şahısları yakalamak maksadıyla 10 Şubat 2018 günü Bitlis İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca operasyon icra edilmiştir." denildi. 

Operasyon yapılan adreslerde çok sayıda mühimmat ele geçirildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: "Operasyon kapsamında H.Y, K.Y, Ş.Y, G.Y, M.Y, S.Y. isimli şahısların evlerinde ve eklentilerinde yapılan aramada 2 adet Kaleşnikof piyade tüfeği, 9 adet Kaleşnikof piyade tüfeği şarjörü, 7 adet av tüfeği, muhtelif çap ve miktarda mühimmat ve örgütsel doküman ele geçirilmiştir. Arazide yapılan arama tarama faaliyetinde ise toprağa gömülü vaziyette bir adet piknik tüpü ile 200 metre kablo ele geçirilmiş olup, yerinde kontrollü şekilde imha edilmiştir." (İLKHA)


Önceki İşte 300 koyun+maaşın şartları
Sonraki E-Devlet'te Soy Ağacı'nın ne zaman açılacağına dair ilk açıklama