Cumhuriyet caddesi Esnafı istemiyor

Cumhuriyet caddesi Esnafı istemiyor

Ağrı Cumhuriyet caddesinin dış cephe çalışmlarını istemeyen esnaf toplanarak vali ile görüşmek ve çalışmaların durdurulması için toplandı.

Ağrı Cumhuriyet caddesinin dış cephe değişimi için Ramazan ayında başlayan çalışmaların yersiz ve boşuna olduğunu söyleyen Esnaf dış cephelerin tek tip olmasını istemediklerini dile getirerek  vali beyin bu çalışmanın durdurmasını istediler.

Esnaf heyeti yaptığı açıklamada yapılan dış cephenin kış şartlarına uygun olmadığını ve emniyetli olmadığını dile getirerek bu çalışmanın durdurulmasını gerektiğini dile getirdiler.

Toplanan Esnaf adına açıklama yapan Kuyumcu Abdullah Demir;yapılan bu çalışma çarpık yapılaşmada yersiz ve gereksiz olduğunu dile getirerek şunları söyledi;biz kuyumcular olarak bu cephe ile güvenliğimizi nasıl sağlayabiliriz,kepenk bırakmıyorlar tenteleri kaldıracaklar yarın kar ve yağmur yağdığında iş yerlerimizi su basacak ayrıca bu dı cephe güvenli değil.

Tabela asamadıklarını dile getiren Demir;tüm işyerleri aynı tip olması bu caddeye uymuyor bu caddede farklı farklı esnaflar var ve bu caddede yapılmak istenen iş için ayrılan bütçe ile Ağrı'ya daha güzel ve yararlı hizmetler yapılabilir.ded,

Esnafı sakinleştirmek için devreye giren Emniyet güçleri valilikle bir randevu ayarlanması gerektiğini sorunu henüz yeni göreve başlayan vali Süleyman Elban ile görüşerek çözeceklerini dile getirerek esnafın işyerlerine dönmelerini istedi.

Esnaflar vali bey ile görüşmek istediklerini vali beyin çok yoğun olduğundan dolayı trandevu alamadıklarını dile getirdiler.Emniyet güçlerinin araya girmesi ile Esnaflardan bir heyet Vali ile görüşmek üzere valiliğe gitti.

 

 


Önceki SGK'dan SMA hastalarına ilaç desteği
Sonraki Ağrı'da 3 PKK'li öldürüldü