Ağrı'da Sabah Namazı buluşması

Ağrı'da Sabah Namazı buluşması

Ağrı Müftülüğünce “Sabah Namazı Buluşması” programları başlatıldı

 “Her Ayın İlk Pazar Günü Sabah Namazında Merkez Camii’nde Buluşuyoruz” sloganı ile ilk buluşma 7 Ekim Pazar günü gerçekleşti.

Sabah ezanının ardından cemaate Yasin-i Şerif okundu. Namazı İl Müftüsü Tandoğan TOPÇU kıldırdı. Görevliler tarafından okunan tesbih, tehlil, tekbir ve esma zikrinden sonra TOPÇU cemaate sabah namazının önemini vurguladıktan sonra özetle şunları söyldei: “Herkesin istirahatte olduğu bir saatte, çoğu insanın şeytanın desiselerine uyduğu ve uykusunu bölmediği bir saatte buraya gelip cemaat sevabına nail olmanız, diğer Müslüman kardeşlerinizle hemhal olmanız takdire şayandır. Allah kabul etsin. Her ayın ilk Pazar günü Allah izin verirse bu buluşma devam edecektir.”

TOPÇU,  Hz Peygamber’in “Yedi şey gelmezden önce hayırlı amelleri işlemeye devam edin, neyi bekliyorsunuz? Her şeyi unutturacak yoksulluğu mu, azdırıp saptıran zenginliği mi? Bedeni ve tüm güçleri bozan hastalığı mı? Bunaklık meydana getiren ihtiyarlığı mı? Ansızın geliveren ölümü mü? Yoksa gelmesi beklenen Deccâl fitnesini mi? Yoksa kıyamet saatini mi bekliyorsunuz? Ki onun gelmesi daha dehşetli ve daha acıdır.” (Tirmizi, Zühd, 3) Hadis-i Şerifinin özet izahını yaptıktan sonra İl Müftü Yardımcısı Murat SARI dua etti. Ardından katılanlara çorba ikramı yapılarak program sona erdi.

 


Önceki “CAMİİ VE DİN HİZMETİNE ADANMIŞ ÖMÜRLER” KONFERANSI
Sonraki BİR 4-6 YAŞ KURSU DAHA DUALARLA AÇILDI