Ağrı Mazlumder: "28 Şubat Mahkumları Derhal Serbest Bırakılsın"

Ağrı Mazlumder:

Mazlumder Ağrı Şubesi 28 Şubat açıklamalarını sürdürüyor. 28 Kasım 2018 günü yapılan basın açıklamasında ise yine 28 Şubat Mahkumları'nı dile getirdi.

 

Mazlumder Ağrı Şubesi Dernek Ofisinde gerçekleşen basın açıklamasını Mazlumder Ağrı Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Gökçe okudu.

"28 Şubat Yargı Kararları İptal Edilsin", "28 Şubat Mahpusları Derhal Serbest Bırakılsın" taleplerini bir kez daha vurgulayan Volkan Gökçe: "28 Şubat’ın brifingli yargısının kararlarıyla hapsedilen mazlumların tahliyesi; 28 Şubat’ın tahkim ettiği zemine basarak büyüyen paralel yargının kararlarıyla hapsedilen hemen her çevreden mazlumun tahliyesi; Brifingli ve paralel yargı zemininde oluşan önyargılarla oluşturulan içtihatlarla halen devam eden yargı zulümlerinin son bulması öncelikli meselemizdir." dedi.

Basın Açıklamasının Tam Metni:

"28 Şubat 1997’de teşebbüsün ötesine geçip gerçekleşmiş bir darbe olarak gündemimize oturan 28 Şubat Darbesi halen insan öğütüyor.

Farkında mıyız?

Üzerinden 21 yıldan fazla zaman geçmesine rağmen, 28 Şubat Darbesi özellikle cezaevlerinde tutulan Müslüman siyasi mahpuslar ve aileleri için bütün ağırlığıyla devam etmektedir.

Farkında mıyız?

Beraat etmesi gerekirken aynı torba dosyaya dahil edildikleri için müebbet hapis cezası verilen;en ağır yorumla bile adli nitelikli süreli hapis cezası alması gerekirken siyasi nitelikli müebbet hapis cezası verilen; delil niteliği tartışmalı olup ABD’de deşifre edilmiş dijital kayıtlarla cezalandırılan; avukatsız, işkenceli ve her türlü aşağılık yöntemle onur kırmaya dönük sorgulamalarda imzalatılan sahte ifade tutanaklarına dayanılarak gençlikleri ellerinden alınan; toplumsal zemin oluşturmak adına ev ya da işyerlerine yerleştirilen sahte delillere dayanarak aşağılık iftiralarla suçluymuş gibi medyanın önüne atılan 28 Şubat Mahpusları darbenin gerçek mağdurları olarak halen cezaevlerinde tutuluyorlar.

Farkında mıyız?

Unutulmamalıdır farkında olmazsak ve farkında olmamıza rağmen duyarsız kalırsak Allah karşısında verecek hesabımız olmayacaktır.

28 Şubat’ın brifingli yargısının kararlarıyla hapsedilen mazlumların tahliyesi; 28 Şubat’ın tahkim ettiği zemine basarak büyüyen paralel yargının kararlarıyla hapsedilen hemen her çevreden mazlumun tahliyesi; Brifingli ve paralel yargı zemininde oluşan önyargılarla oluşturulan içtihatlarla halen devam eden yargı zulümlerinin son bulması öncelikli meselemizdir.

MAZLUMDER olarak,

-28 Şubat Siyasi Yargı Kararları İptal Edilsin!

-28 Şubat Mahpusları Derhal Serbest Bırakılsın!

talebimizi bir kez daha vurgularız.

MAZLUMDER AĞRI ŞUBESİ"Önceki Ağrı'da 997 Korsan Kitap Ele Geçirildi
Sonraki Ağrı'da PKK operasyonu