Ağrı'da Siyer Yarışması çalışmaları devam ediyor

Ağrı'da Siyer Yarışması çalışmaları devam ediyor

"O'nu Oku O'nu Yaşa" sloganı ile Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından düzenlenen Siyer Yarışması Ağrı'da çalışmaları devam ediyor.

Peygamber Sevdalıları Vakfı'nın 9'uncusunu düzenleyeceği Siyer Yarışması kayıtları kapsamında yürüttükleri çalışmalar devam ediyor. "O'nu Oku O'nu Yaşa" sloganı ile yürütülen çalışmalarda Ağrı'daki okullarda kayıtlar yürütülürken aynı zamanda Mustaflar Cemiyeti Ağrı Şubesinde de kayıtlar alınmaya devam ediyor.

 

Çalışmaları hakkında konuşan Peygamber Sevdalıları Vakfı Ağrı Şubesi Başkanı Arif Yılmaz, kentin birçok noktasına 250 adet yarışma ile ilgili afişler astıklarını belirterek kayıtların 17 Ocak’ta sona ereceğini hatırlattı.

 

Yılmaz, "Türkiye geneli Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak 9'uncusunu gerçekleştireceğimiz ‘O'nu Oku O'nu Yaşa’ Siyer Yarışması kayıtlarımız devam ediyor. İnşallah binlerin katılacağı sınavımızı gerçekleştireceğiz. Ekseriyet genç neslin katıldığı bu sınav vesilesi ile topluma hayırlı genç ve nesiller, evlatlar olmaları gerçekleştirmek. Her zaman kaybedeni olmayan bir sınav olduğunu belirtiyoruz. 7 Kasım tarihinde sınav kayıtlarımız başladı. Sınav için Milli Eğitim Müdürlüğünden birkaç gün içerisinde olumlu dönüş alacağız inşallah. Sınavımızın son başvuru tarihi 17 Ocak 2020 tarihidir. Sınavımız ise 2 Şubat tarihinde gerçekleşecek." dedi.

 

Yılmaz, "Okullara gidip sınavın ve kitabın tanıtımını yapıyoruz. 4 kategoriden oluşan sınavımızda 2 kitabımız kaynak oluşturmaktadır. Birinci kaynağımız Sadullah Aydın'ın kaleme aldığı ve bu kategoriden adaylarımızın çok rahat anlayabileceği bir eser. Diğer kaynağımız ise Hüseyin Özdemir'in kaleme aldığı kaynak kitabımızdır. Okul öğretmenleri ve öğrenciler bizlere ne zaman kayıtlara başlayacaklarını soruyorlar. Asıl amaç insanların bu eserleri okuyup Resulullah'ın hayatına vakıf olmalarıdır. Ama bu işin birde hediye boyutu var. Aslında bu teşvik amaçlıdır. Hediyelerimizin arasında 7 Umre ödülü var. Bir miktar altın ödülümüz olacak, bisiklet, bilgisayar, tablet gibi birçok hediyemiz olacak. Geçen yıl Ağrı 5 bin kayıt aldı." ifadelerini kullandı. (Ömer Adıgüzel - İLKHA) 


Önceki Ağrılı kadınlar ADEM'le ev ekonomilerine katkı sağlıyorlar
Sonraki Ağrı Belediyesi toplu taşıma ücretlerine son noktayı koydu