Otizmli öğrencilere kardeş eli uzattılar

Otizmli öğrencilere kardeş eli uzattılar

Ağrı Sivil Toplum Platformu tarafından Özel Eğitim Uygulama Okulu'nda eğitim gören otizmli 46 öğrenciye kışlık kıyafet yardımı yapıldı.

Ağrı Sivil Toplum Platformu (ASTOP) tarafından hayırseverlerden toplanan kıyafetler, ASTOP Başkanı Mehmet Salih Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin ve ASTOP üyelerinin katılımı ile öğrencilere dağıtıldı.

 

Gerçekleştirilen etkinlik hakkında açıklama yapan Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Tekin, etkinliğin kendilerini memnun ettiğini belirtti.

 

Tekin, "Özellikle ASTOP Başkanı ve ekibine buraya geldikleri, böylesi güzel bir çalışma yaptıkları için teşekkür ediyorum. Ağrı'da kış şartlarının başladığı bir dönemde başkanımızın ve ekibinin buradaki çocukları giydirmeleri bizi çok mutlu etti. Özel Eğitim Uygulama Merkezimizde böyle bir etkinlin olması gurur verici. Kendilerine çok teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

 

ASTOP Başkanı Aydın yaptığı açıklamada, hayırseverlerin desteğiyle özellikle engelli öğrencileri kış aylarında sıcak tutacak hediyeleri, sahiplerine ulaştırdıklarını dile getirerek, “Bugün burada bu özel okulumuza geldik. Öncelikle şunu belirtelim ki bugün bu okulda yaşadığımız şeyler hayatımızda hiç unutamayacağımız şeyler oldu. Çok büyük bir mutluluk yaşadık. ASTOP olarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz iş birliği ile İstanbul Kızılay’ın destekleri ile bugün 46 kardeşimiz ile bir araya geldik. Bu soğuk Ağrı gününde az da olsa onları ısıtmaya çalıştık. Aslında bizim gönüllerimiz ısındı. Bugün aslında burada şunu fark ettik ki, yeter ki gönüllerde engeller olmasın. Bugün bizim burada olmamızı sağlayan herkese ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Bütün platform arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Platform olarak bu tarz faaliyetlerimiz devam edecektir” dedi. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)  


Önceki IHH: Her türlü ihlal "güvenlik" perdesi altında meşrulaştırılmaktadır
Sonraki İran'dan giriş yapan PKK/YPG'li, HDP'li başkanla birlikte yakalandı