Vatandaştan 4 ay su ücreti alınmayacak

Vatandaştan 4 ay su ücreti alınmayacak

Ağrı’nın Hamur ilçesinde Corona virüs salgınına karşı dezenfekte çalışmaları sürürken, vatandaştan su tüketim bedelinin 4 ay alınmayacağı açıklandı.

Corona virüs salgınına karşı dezenfekte çalışmaları ülke genelinde devam ediyor.  Ağrı’nın Hamur ilçesinde cadde ve sokakları dezenfekte suyla yıkanırken, kurum ve kuruluşlara, vatandaşların yoğun olarak kullandığı noktalara dezenfekte istasyonları kuruldu.

 

Hamur Belediye Başkanı Cezmi Ergül, vatandaşlarda dört ay boyunca su parası almayacaklarını belirterek, yapmış oldukları çalışmalar hakkında şunları söyledi:

 

“Mart, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında vatandaşlarımızdan su parası alınmayacak, bu şekilde vatandaşlarımız için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Corona virüs tedbirleri karşısında yapmış oluğumuz çalışmalar doğrultusunda bütün cadde ve sokakları tuzlu suyla yıkadık. Camilerimizi, resmi kurumları dezenfekte ederek tedbirlerimizi aldık.  Tüm resmi dairelerin kapısına ve vatandaşların yoğunlukta olarak kullandığı noktalarda dezenfekte istasyonu kuruldu. Çalışmalarımız bu şekilde devam edecek. 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda market vb. alışverişlerinin de Belediyemizce kurulan kriz masası tarafınca karşılanarak evlerine teslim edilecek.” (İLKHA)


Önceki Ağrı'da sağlık çalışanlarını toplu taşıma araçları ücretsiz taşıyacak
Sonraki Ağrı'da ihtiyaç sahibi ailelere hijyen paketi dağıtıldı